Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni liikmed tutvusid kaks päeva kestnud väljasõiduistungil Ida-Virumaale Euroopa Liidu idapiiri kaitsmisega, tegevusega Viru jalaväepataljonis, Narva-Jõesuu teenistuskohas ja Narva piiripunktis ning kaitseliidu renoveeritud ajaloolise majaga Narvas.

Komisjoni esimees Marko Mihkelson pidas oluliseks kohtumist Kaitseliidu Alutaguse maleva ja Narva malevkonnaga, kelle uus maja Narvas on valmimisjärgus ja kuhu sisustatakse riigikaitseõpetuseks vajalik klassiruum.

„Sellel hoonel on suur potentsiaal kujuneda riigikaitseliselt üheks tähtsamaks tõmbekeskuseks Narvas ning selle lõpuni arendamist peaks riik kõigiti toetama,“ ütles Mihkelson.

Komisjoni liige Johannes Kert avaldas lootust, et renoveeritud ajaloolises majas toimuma hakkavad riigikaitseõpetuse tunnid suurendavad kaitseliidu atraktiivsust piirkonnas.

Kaitseliidu uues majas Narvas

Kaitseliidu uues majas Narvas

Komisjon tutvus tööga Narva piiripunktis, mille arendamine veel käib ja praegu ehitatakse kontrollpunkti veokitele, ootepaviljoni bussireisijatele ning üle Narva jõe kulgevat jalakäijate galeriid.

Riigikaitsekomisjon EL idapiiril

Riigikaitsekomisjon EL idapiiril

Kohtumisel Narva Kesklinna gümnaasiumis programmis „Sinu riigi kaitse“ osalevate Ida-Virumaa noortega tõstatusid küsimused Krimmi annekteerimisest, radikalismist maailmas ja uudistekanalite usaldusväärsusest.

Kohtumine Narva noortega

Kohtumine Narva noortega

Eesti Energia Narva Elektrijaamades Auveres oli tähelepanu all energiajulgeolek ja Eesti-Vene piirilepingust tulenevad küsimused seoses piiriveekogu ja rajatiste haldamisega. Käidi ka Narva veehoidla tammil ja lüüsidel.

Väljasõiduistungil osalesid riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson, liikmed Marianne Mikko, Jaanus Karilaid, Johannes Kert, Ants Laaneots ja Madis Milling.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside