Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson avaldas tänasel kohtumisel Ameerika Ühendriikide Kongressi Esindajatekoja liikmetega tänu USA pikaajalise ja püsiva toetuse eest Eesti julgeoleku tagamisel ning avaldas lootust, et USA suurendab piirkonnas roteeruvat väekoosseisu.

Kahepoolsel kohtumisel räägiti regiooni julgeolekuolukorrast ning peatuti pikemalt kaitsekoostöö teemadel.

Mihkelsoni sõnul on regiooni julgeoleku olukord jätkuvalt terav ja olukorra stabiliseerumise kohta Ukrainas ei ole mingeid märke. Ta lisas, et tegemist pole mitte üksnes Venemaa agressiooniga Ukraina vastu, vaid sisuliselt külma sõja jätkamisega Lääne maailma ja NATO vastu.

Mihkelsoni sõnul on julgeoleku tagamisel võtmeküsimus hästi toimiv koostöö Eesti ja USA ning NATO vahel. „Mida tihedam on meie koostöö liitlastega, seda kindlam on meie julgeolek,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson ütles kohtumisel, et Balti riigid vajavad püsivalt roteeruvana kohapeale suuremat liitlaste kontingent kui praegune kompanii tasand iga riigi peale. Tema sõnul teeb Eesti selleks omalt poolt täiendavaid investeeringuid Tapale ning rekonstrueerib Ämari baasi.

Riigikaitsekomisjoni esimehe sõnul valitseb poliitiliste parteide seas Eestis laiapõhjaline konsensus kaitsekulutuste hoidmiseks kahe protsendi tasemel SKTst.

Kohtumisel Ameerika Ühendriikide Kongressi Esindajatekoja liikmete Rob Wittmani, Madeleine Bordallo, Bill Floresi, Robert Pittengeri ja Kenny Marchanti ning neid saatva delegatsiooniga osalesid veel riigikaitsekomisjoni liikmed Marianne Mikko, Ants Laaneots ja Johannes Kert.

Delegatsioon kohtus Eestis ka peaminister Taavi Rõivasega, kaitseministeeriumi kantsleriga, kaitseväe juhtkonna esindajatega. Homme külastavad nad Tapal teenivaid USA kaitseväelasi.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside