Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso osalevad täna ja homme Põhja- ja Baltimaade (NB8) parlamentide välis- ja riigikaitsekomisjonide esimeeste kohtumisel Asikkalas Soomes.

Kaks päeva kestval kohtumisel räägivad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi parlamentide kolleegid regiooni turvalisuse hetkeolukorrast, Venemaa julgeolekupoliitikast, turvalisuse hübriidmõõtmest ja Euroopa Liidu julgeolekust.

Mihkelsoni sõnul leiab kohtumine aset samaaegselt mitme regioonis toimuva sõjalise õppusega, mis on valdkonna poliitikute erilise tähelepanu all. „Regiooni julgeoleku tagamine on meie kõigi ühine eesmärk ja selleks tuleb teha tihedat koostööd kõigil tasanditel,“ ütles ta.

Hanso sõnul jälgivad poliitikud täna hoolega meie naabruses toimuvaid sõjaväelisi õppusi, analüüsivad ja teevad sellest johtuvalt ka vajalikke otsuseid. Ta märkis, et samal ajal kui toimub Venemaa ja Valgevene õppus Zapad, võtab Rootsis toimuvast suurõppusest Aurora osa 20 000 Rootsi, Taani, Eesti, Soome, Prantsuse, Leedu, Norra ja USA sõjaväelast.

“Osa NB8 riike kuulub NATOsse, osa mitte. Samas on kõigile selge, et meil on regioonis probleemid, mida saab lahendada vaid koostööd tehes,” ütles Hanso.

Põhjamaade ja Balti riikide välis- ja riigikaitsekomisjonide esimeeste regulaarsete kohtumiste eesmärk on arutada nii regionaalselt kui rahvusvaheliselt olulistel aktuaalsetel teemadel.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside