Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Jaapani asekaitseministri Akira Sato kohtumisel keskenduti julgeolekuküsimustele.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on tähelepanuväärne, kui palju on kahel riigil ühist.

„Me tunnetame ühiselt julgeolekukeskkonna muutumist, mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas,“ ütles Mihkelson. „Jaapani julgeolekualased väljakutsed on suuresti sarnased meie ja meie liitlaste väljakutsetele Euroopas. Seetõttu on äärmiselt oluline informatsiooni vahetus, süvenev koostöö julgeoleku ja küberkaitse valdkonnas.“

Mihkelson tunnustas Jaapani ja Eesti senist head parlamentaarset koostööd ja avaldas lootust, et see süveneb veelgi Riigikogu uue koosseisu ajal.

Jaapani asekaitseminister Akira Sato märkis kohtumisel, et Jaapan tunneb sidet Eestiga, sest meil on ühine naaber. Venemaa ja Jaapani vahel on senini lahendamata Lõuna-Kuriili saarte (jaapanlaste jaoks Põhjaterritooriumi) territoriaalse kuuluvuse küsimus.

Sato märkis, et Venemaa sõjaline tähelepanu nii Jaapani kui ka Eesti suunal on teravnenud. Hiljuti viis Venemaa läbi sõjalised õppused vaidlusalustel saartel. Vene sõjaväe õppused on toimunud ka Eestiga piirnevatel aladel.

Kohtumisel käsitleti veel Venemaa vastu kehtestatud majandussanktsioone, millega on ühinenud ka Jaapan.

Kohtumisel osalesid riigikaitsekomisjoni liikmed Marianne Mikko, Mart Helme, Johannes Kert ja Ain Lutsepp.

Marko Mihkelsoni ja Akira Sato kohumine

Riigikaitsekomisjoni liikmed Mart Helme, Marianne Mikko, Jaapani asekaitseminister Akira Sato, komisjoni esimees Marko Mihkelson, komisjoni liikmed Johannes Kert ja Ain Lutsepp.           Foto: Erik Peinar

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside