Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas Roostal toimuvatel kõrgematel riigikaitsekursustel esinedes, et Eesti julgeolek on seda paremini tagatud, mida teadlikum on meie kodanikkond.

“Tänapäeval on julgeolekuohtude all üha suuremat rolli haaramas informatsiooniline ja psühholoogiline mõjutustegevus. Kaasaegses dünaamilises meediaruumis on märgatavalt lihtsam levitada pooltõdesid või sihitud desinformatsiooni. Seetõttu on äärmiselt oluline kodanikkonna üldise teadlikkuse kasvatamine Eesti julgeolekut puudutavates põhiküsimustes,” ütles Mihkelson.

“Kõrgemad riigikaitsekursused on aastaid tõestanud oma vajalikkust ning eriti praegu on äärmiselt oluline Eesti välis- ja julgeolekupoliitika ning riigikaitsealaste baasteadmiste jagamine erinevatel elualadel tegutsevatele kodanikele,” ütles Mihkelson.

“Mida teadlikum on kodanikkond, seda keerulisem on riigi julgeoleku ohustajal kasutada informatsioonilist manipulatsiooni ning seda sidusam on ühiskond tervikuna,” rääkis Mihkelson.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal
[email protected]
6316351

Tagasiside