Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus Tallinnas visiidil viibiva Saksamaa relvajõudude ombudsmani dr Hans-Peter Bartelsi ja Saksamaa suursaadikuga Eestis T.E. Christoph Eichhorniga.

Mihkelson rõhutas kohtumisel, et liitlastena on Eestil ja Saksamaal kaks suurt julgeolekualast väljakutset – kuidas tegeleda revisionistliku Venemaaga ja kuidas jõuda probleemide juurteni, mille on esile kutsunud põgenikekriisi Euroopas.

Mihkelsoni sõnul on oluline mõista, et Venemaa agressiivne käitumine ei ole suunatud üksnes Ukraina territoriaalse terviklikkuse lõhkumisele, vaid on tunda külma sõja aegset suhtumist lääneriikidesse. Ta meenutas kohtumisel ka Eesti kaitsepolitseiniku Eston Kohveri röövimist Venemaa poolt.

Mihkelson tänas Saksamaad panuse eest õhuturbe tagamisel Ämaris. Tema sõnul on oluline, et õhuturve Ämaris oleks pikaajaliselt planeeritud. Sama oluline on tema sõnul ka liitlasvägede kohalolek roteerumise alusel.

„Me väga loodame, et lisaks Ameerika Ühendriikidele panustaksid ka meie Euroopa liitlased nii Eestis kui teistes Balti riikides roteeruvate jalaväeüksuste kohaloleku kaudu,“ rääkis Mihkelson kohtumisel.

Ombudsman Bartels kinnitas, et Saksamaa peab väga oluliseks NATO kollektiivkaitse võimekuste tugevdamist. Ta rõhutas, et Saksamaa hindab kõrgelt Eesti solidaarsust ühiste julgeolekuohtudega tegelemisel.

Fotod kohtumisest.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside