Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kohtumisel Belgia kaitseministri Steven Vandeputi ning teda saatva delegatsiooniga olid arutelu keskmes kahepoolne kaitsekoostöö, Euroopa julgeolek ja ettevalmistused NATO Varssavi tippkohtumiseks.

Mihkelson avaldas Belgiale tänu panuse eest Balti õhuturbemissiooni õnnestumisel. Belgia õhuväelased turvasid Ämarist Balti õhuruumi hävitajatega F-16 tänavu jaanuarist aprillini. Belgia kaitseminister kinnitas oma solidaarsust. Ta ütles, et riigile, mille kaitsekulutused moodustavad ligi 0,9 protsenti SKPst, on väga oluline panustada sinna, kus sellest on kasu.

Ühtlasi kinnitas minister, et Belgia panustab ka edaspidi Balti õhuturbesse, lähetab oma eksperdi NATO küberkaitsekeskusesse ja osaleb rahvusvahelistel õppustel.

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Marianne Mikko ja Madis Milling kohtusid ka Belgia parlamendi esindajatekoja riigikaitsekomisjoni delegatsiooniga.

Kohtumisel käsitleti aktuaalseid teemasid riigikaitses, keskendudes Venemaa revisionistlikule tegevusele Balti regioonis. Mihkelsoni sõnul saab igasugusele võimalikule agressioonile vastu seista ainult siis kui liikmesriigid Euroopa Liidus ja NATOs on solidaarsed.

Mihkelson tutvustas Belgia kolleegidele Rahvusvahelises kaitseuuringute keskuses (RKK) riigikaitsekomisjoni tellimusel valminud raportit, „NATO heidutus Läänemere piirkonnas hetkeseis ja perspektiivid“.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside