Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson arutas Eestis visiidil viibiva NATO mereväe laevastiku ülema ja USA 6. laevastiku ülema viitseadmiral James G.Foggo’ga regionaalset julgeolekuolukorda ja liitlaste koostööd Läänemerel.

„Muutunud julgeoleku olukorras on äärmiselt oluline suurendada liitlaste tegevust Balti regioonis nii maal, merel kui õhus,“ ütles riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson. „Liitlaste mereväe püsiv ja aktiivne opereerimine heidutuse tõstmiseks Läänemerel on väga oluline.“

Viitseadmiral James G. Foggo kinnitas kohtumisel, et usub NATO kollektiivkaitsesse ja artiklisse 5. Viitseadmiral Foggo tänas Eestit osalemise eest NATO missioonidel.

Eeloleval suvel toimub liitlaste seni suurim mereväe õppus BALTOPS Läänemerel, kus on kohal ka viitseadmiral Foggo. Homme osaleb ta õppuse lõpp-planeerimiskonverentsil Tallinnas.

Riigikogu riigikaitsekomisjonist osalesid kohtumisel veel Marianne Mikko, Johannes Kert ja Mart Helme. Kohtumisel viibisid ka Eesti mereväe ülem mereväekapten Sten Sepper ja USA suursaadik Jeffrey D. Levine.

James G. Foggo

Viitseadmiral James G. Foggo saabus Eestisse eile ning lahkub homme. Ta kohtub Eesti visiidil ka kaitseminister Sven Mikseriga, kaitseväe juhataja Riho Terrasega, asejuhtaja Artur Tiganikuga, staabiülema Igor Schvedega ja mereväeülema Sten Sepperiga. James G. Foggo osaleb täna õhtul Carolin Illenzeeri Fondi heategevusõhtusöögil.

USA Euroopa mereväe (NAVEUR) ja 6. laevastiku peakorter asub Napolis, Itaalias. NAVEUR-i ja 6. laevastiku vastutusalasse kuulub ligi pool Atlandi ookeanist, ulatudes Arktikast Antarktikani ning hõlmates nii Aadria, Balti, Barentsi, Musta, Kaspia, Vahe- kui ka Põhjamerd.

Fotod kohtumisest.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]

 

 

Tagasiside