Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson on täna ja homme visiidil Londonis, kus ta esineb ettekandega Balti sümpoosionil ning kohtub kolleegidega Suurbritannia parlamendis ja kaitseministeeriumis.

Mihkelson kõneleb sümpoosioni paneeldiskussioonil uutest julgeolekualastest väljakutsetest ja võitlusest Vene revisjonismiga. Oma esinemises keskendub Mihkelson Lääne ühtse strateegia vajadusele ja sisule Venemaa agressiivsuse ohjeldamisel.

Peaettekandega esineb sümpoosionil Euroopa Parlamendi liige Lätist Artis Pabriks.

Sümpoosionil käsitletakse ka meediavabaduse ja propaganda vahelist vastasseisu ning Vene infosõja ajalugu ja õppetunde Balti regioonis. Diskusioonis osaleb ka ajakirja The Economist vanemtoimetaja Edward Lucas.

Pärastlõunal kohtub Mihkelson Briti parlamendi välisasjade komitee esimehe Crispin Blunt’iga ja kaitsekomitee esimehe Julian Lewis’ega. Kõne all on eeskätt kahepoolne kaitsealane koostöö ning NATO ühise heidutusvõimekuse kasvatamine Balti regioonis.

Neljapäevasel kohtumisel Briti kaitseministeeriumis on kõne alla Suurbritannia ja Eesti kaitsekoostöö ning rahvusvaheline julgeolekuolukord.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside