Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon ja väliskomisjon ootavad järgmisel nädalal Vilniuses toimuvalt NATO tippkohtumiselt Ukrainale selge NATOga liitumise perspektiivi andmist.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Kalev Stoicescu sõnul on praegu ülioluline Ukraina Euro-Atlandi institutsioonidega tihedalt kokku siduda, sest sellest sõltub rahu taastamine kogu Euroopas. „Venemaa on agressorriik, kellele tuleb otsustavalt vastu seista. Allianss peab tippkohtumisel rõhutama Venemaa jätkuvat ohtu ja vajadust võtta vastutusele kõik Ukraina-vastase agressioonikuriteo süüdlased. Ootame Vilniusest otsuseid ka NATO heidutus- ja kaitsehoiaku jätkuvaks tugevdamiseks ning kaitseinvesteeringute suurendamiseks,“ ütles ta.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on tippkohtumisel kõige olulisem saavutada tugev toetus Ukrainale, sealhulgas jõuda kokkuleppele Ukrainale selge NATOga liitumise perspektiivi andmises. „Riigikogu on andnud oma sõnumi mai keskel tehtud avalduses: ootame NATO tippkohtumiselt Ukrainale liitumiskutse andmist ja konkreetsete sammude sõnastamist, mis võimaldaksid riigil kiiresti NATOga integreeruda,“ ütles ta.

Riigikaitsekomisjon ja väliskomisjon arutasid teisipäeval ja kolmapäeval toimuvaks NATO tippkohtumiseks valmistumist ühisel väljasõiduistungil Riigikantseleis. Eesti seisukohtadest andis komisjonidele ülevaate peaminister Kaja Kallas.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside