Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjonile ja riigieelarve kontrolli erikomisjonile tutvustati tänasel ühisistungil Riigikontrolli auditi aruannet Kaitseväe üksuste lahinguvalmidusest. Aruande kohaselt on aastatel 2012–2016 Kaitseväe üksuste mehitatus ja varustatus paranenud.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Hannes Hanso sõnul on maksumaksjal legitiimne õigus teada, kuhu ja miks tema raha kulutatakse. „Võrreldes 2012. aastal tehtud auditiga on olukord oluliselt paranenud. Tegevused põhinevad arengukavadel ning neid viiakse plaanipäraselt ellu. Meie üksused on üha paremini varustatud ning lahinguvõimelised,“ ütles Hanso.

„Paranenud on ka reservõppekogunemistel osalemise protsent, ehkki teatud paranemisruum siin veel on. Suur töö, mis on veel ees, puudutab mobilisatsiooni infosüsteemi käivitamist. 2017. aasta lõpuks peaks ka see asi korda saama,“ lisas riigikaitsekomisjoni esimees.

„Hea on tõdeda tsiviilkontrolli jõudmist ka Riigikontrolli auditini ning tsiviil- ja sõjalise organisatsiooni head koostööd. 2006. aastal alanud kiired muutused on viinud tõsise auditeerimiseni alates 2012. aastast,“ ütles riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi.

Riigikontrolli kontrolliaruande „Kaitseväe üksuste lahinguvalmiduse saavutamine“ kokkuvõttes on kirjas, et Riigikontroll hindas, kuidas on planeeritud tegevusi riigikaitse arengukava 2013–2022 eesmärkide saavutamiseks, millised vahetulemused 2016. aastaks saavutati ning kas tulemuste aruandlussüsteem toetab valdkonna eest vastutajaid. Aruande kohaselt võrreldi 2016. aasta Kaitseväe sõjaajaüksuste reaalset mehitatust ja varustatust 2012. aasta andmetega.

„Riigikontrolli hinnangul on Kaitseväe üksuste lahinguvalmiduse arendamisel järgitud riigikaitse arengukava pikaajalisi eesmärke. Aastatel 2012–2016 on Kaitseväe üksuste mehitatus ja varustatus paranenud. Puudusi esineb aruandluses, mille põhjal ei saa piisavalt ülevaatlikku tagasisidet riigikaitse arengukava pikaajaliste eesmärkide saavutamise seisu kohta,“ seisab Riigikontrolli kontrolliaruande kokkuvõttes.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside