Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees ja NATO Parlamentaarse Assamblee (NATO PA) delegatsiooni liige Hannes Hanso osales neli päeva kestval NATO Parlamentaarse Assamblee teadus- ja tehnoloogiakomitee väljasõiduistungil Abu Dhabis, kus oli kõne all Pärsia lahe riikide julgeolek ja poliitiline olukord, Araabia Ühendemiraatide (AÜE) ja NATO koostöövõimalused, küberturvalisus ning taastuvenergia tehnoloogiad.

Mullu oktoobris NATO PA tehnoloogia trendide ja julgeoleku alakomitee esimeheks valitud Hanso peab väljasõiduistungit väga heaks võimaluseks saada regiooni olukorrast ülevaade.

„Araabia Ühendemiraadid on NATO kõige lähedasem partner regioonis, julgeolekukoostöö on väga ulatuslik,“ ütles Hanso. „Pärsia lahe piirkonna stabiilsus või ebastabiilsus omab suurt geopoliitilist tähendust. Praegu Iraanis jätkuvate meeleavalduste, Saudi Araabia reformiprogrammide ja Venemaa aktiivse tegevuse taustal on regioonile tähelepanu pööramine eriti oluline.“

Abu Dhabis toimunud kohtumisi juhtinud Hanso sõnul on kohalik vaade selline, et ka USA roll on regioonis muutumas ja julgeolekuteemasid käsitledes tuleb panustada laiemalt.

„Araabia Ühendemiraatides kasutusel olevad tehnoloogilised lahendused näitavad kaasaegsete tehnoloogiate olulisust riigikaitses, muuhulgas energiajulgeoleku ja küberturvalisuse tagamisel, kindlasti ka terrorismivastases võitluses,“ rääkis Hanso. „Hea meel oli tõdeda, et küberkaitsest rääkiv käsiraamat Tallinn Manual ja Eesti tegevus kübervallas on ka siinsete ekspertide seas väga hästi tuntud.“  

NATO Parlamentaarse Assamblee teadus- ja tehnoloogiakomitee väljasõiduistungil Abu Dhabis osales enam kui 30 parlamendisaadikut 15 NATO liikmesriigist. Osalejad vahetasid mõtteid Araabia Ühendemiraatide esinduskogu spiikri ja liikmete, Abu Dhabis resideeruvate Ühendkuningriigi, Prantsusmaa, Saksamaa ning Taani suursaadikute ning USA, Prantsusmaa ning AÜE õhuvägede ohvitseridega. Visiidi raames külastati ka Masdar City’s asuvat kõrgtehnoloogilist taastuvenergiajaama.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside