Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja riigikaitsekomisjoni esimehe Hannes Hanso kohtumisel Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Federica Mogheriniga olid fookuses Euroopa Liidu eesistumiseks valmistumine ning kõige aktuaalsemad rahvusvahelised küsimused.

Eestit külastav Euroopa Liidu välispoliitikajuht Federica Mogherini andis esmalt ülevaate oma kohtumistest Ameerika Ühendriikide administratsiooni ja kongressi esindajatega. Ühiselt tõdeti, et Euroopa Liidu ja USA suhetes on palju valdkondi, kus arvestades rahvusvahelist olukorda on tihe koostöö vajalik.

Väliskomisjoni esimees Mihkelson tõstatas seoses eelseisva visiidiga Hiina küsimuse Euroopa Liidu ja Hiina suhetest. Kõrge esindaja ütles oma hiljutisele visiidile tuginedes, et Hiina on avatud koostööks alates kaubavahetusest kuni julgeolekuküsimusteni.

Veel räägiti Põhja- ja Lõuna-Koreast, Ukrainast ning Venemaast. Samuti peatuti küberjulgeolekul, millega Euroopa Liit tegeleb ühistel alustel.

Seoses Eesti eelseisva Euroopa Liidu eesistumisega oli kõneks ka Riigikogu korraldatava välis- ja julgeolekukonverentsi ettevalmistus, mis toimub septembris Tallinnas ning kus osaleb ka Mogherini.

Mogherini rõhutas kohtumise lõpul, et sedavõrd tugeva avaliku toetusega Euroopa Liidule nagu seda on Eestis, on väga hea siseneda eesistumisse. Ta avaldas veendumust, et Eesti saab eesistumise korraldamisega suurepäraselt hakkama.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside