Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ja väliskomisjoni esimees Hannes Hanso osalesid lõppeval nädalavahetusel Luksemburgis Euroopa Liidu parlamentidevahelisel ühise välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil.

Konverentsil olid tähelepanu keskmes Euroopa Liidu naabruspoliitika, rändeküsimus ja kliimamuutusest tulenevad küsimused. Ühise välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika teemal pidas eile Luksemburgis kõne ja vastas parlamendisaadikute küsimustele Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini.

“Euroopa poliitikute tähelepanu on arusaadavalt keskendunud kriisi mõõtmeid võtnud rändeküsimustele, kuid samas pole radaritelt kadunud ka olukord Ukrainas,” ütles Mihkelson.

Oma kõnes tänas Mihkelson Euroopa partnereid solidaarsuse eest, mida viimastel kuudel on näidatud üles seoses Eston Kohveri röövimisega. “See on parim näide Euroopa solidaarsusest, mis on eelduseks selliste suurte julgeolekualaste väljakutsetega hakkamasaamiseks nagu Venemaa revisionism, islamiäärmusluse levik Lähis-Idas ning paljuski sellest tulenev migratsioonikriis,” ütles Mihkelson.

Hanso sõnul on Eesti seisukohast väga tähtis, et muude väga oluliste Euroopat puudutavate teemade taustal ei unustataks Venemaa agressiooni Ida-Ukrainas, Krimmis ning kindlasti ka Gruusia territoriaalse terviklikkuse lõhkumist. “Euroopa Liidu liikmesriikide ühtsuse säilitamine nendes küsimustes on võtmetähtsusega,” ütles Hanso.

Hanso sõnul on mõistetavalt hetkel Euroopa tähelepanu suunatud pagulaste temaatikale. „Ilma Euroopa Liidu liikmete koostöö ja ühiste pingutusteta neid probleeme ükski riik iseseisvalt lahendada ei suuda,“ ütles Hanso.

Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed teevad järgmisel nädalal ühisvisiidi Jordaaniasse, et tutvuda põgenike olukorraga kohapeal.

 

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside