Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti riigikaitsekomisjoni tänasel kohtumisel Soome parlamendi Eduskunta kaitsekomisjoniga rõhutati vajadust tihendada koostööd kasvanud julgeolekuohtude tõrjumisel.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul tuleb tänases julgeolekuolukorras Venemaa naaberriikidel olla väga tähelepanelik. Seda eriti ajal, mil Euroopa tegeleb Aafrikast ja Lähis-Idast lähtuva põgenikekriisiga ja majanduslangusega, levib islamiäärmuslus ja püsib terrorismioht ning USAs on käivitunud presidendikampaania.

„Eelnevat arvesse võttes on meie idanaabri käitumine ettearvamatu ja seetõttu pöörab Eesti väga suurt tähelepanu riigikaitsele,“ ütles Mihkelson ühisistungil. Ta rõhutas, et Eesti ja Soome kaitsealasel koostööl on märgatavat arenguruumi.

Riigikaitsekomisjoni aseesimees Mart Helme avaldas arvamust, et Eesti ja Soome saaksid tihendada koostööd küberjulgeoleku tagamisel.

Soome delegatsiooni juhtinud Ilkka Kanerva sõnul areneb Soomes väga elav julgeolekualane debatt. Kanerva sõnul on koostöö väga vajalik ning kontaktid kolleegidega aitavad paremini tajuda ühiseid julgeolekuriske.

Ühisistungil osalesid Marko Mihkelson, Mart Helme, Ants Laaneots, Madis Milling, Johannes Kert ja Ain Lutsepp.

Soome kaitsekomisjoni ja Eesti riigikaitsekomisjoni ühisistung on Riigikogu komisjonide vanima rahvusvaheline koostöö. Alates 1993. aasta 17. maist, mil Eesti riigikaitsekomisjoni külastasid Eduskunta kaitsekomisjoni esimees Kalevi Lamminen ja sekretär Alpo Rivinoja, tehakse tihedat koostööd Soome kolleegidega ja toimuvad regulaarsed iga-aastased töökohtumised.

Fotod istungilt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside