Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni tänasel kohtumisel Rootsi Riigikaitse Nõukoguga oli keskseks teemaks Põhjala ja Balti riikide kaitsealane koostöö ning Euroopa Liidu raames loodud Põhjala lahingugrupi areng.

„Eesti toetab igati Põhjala lahingrupi tegevust. Me oleme sinna panustanud täna ja kavatseme seda teha ka tulevikus. Põhjala lahingugrupp loob head eeldused Euroopa Liidu sisese kaitsekoostöö ja samas ka meie riikide kaitsealase koostöövõrgustiku edendamiseks,“ kinnitas Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Mõlemad pooled andsid ülevaate oma riigi kaitsepoliitikast. Raidma kõneles Riigikogu riigikaitsekomisjoni menetluses olevatest eelnõudest, Eesti välismissioonidest ja kaitsepoliitika üldistest suundumistest. Muuhulgas rõhutas Raidma, et vaatamata riigieelarve kärbetele täidab Eesti oma NATO ees võetud kohustust jõuda lähiaastatel kaitsekulutuste osas 2%-ni SKT-st. Ka rõhutas Raidma küberkaitse olulisust, märkides, et see on suund, mis omab tulevikus aina suuremat tähtsust.

Rootsi pool tänas Eestit tehtud panuse eest Põhjala lahingugrupis. Rootsi esindajate sõnul on ka Rootsis hetkel oluliseks küsimuseks riigieelarve pingelisus ja sellega seonduvalt riigikaitse rahastamine. Samuti on Rootsis aruteluks kaitseväe moderniseerimine.

Tänasel kohtumisel osalesid ka Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed Trivimi Velliste ja Nelli Privalova. Rootsi Riigikaitse Nõukogu delegatsiooni kuulusid Rootsi parlamendi liikmed Karin Enström, Allan Widman, Else-Marie Lindgren, Staffan Danielsson jt. Kohtumisel osales ka Rootsi suursaadik Eestis Dag Hartelius.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside