Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon kohtus reedel Helsingis Soome parlamendi kaitsekomisjoni liikmete ja Soome kaitseministeeriumi kantsleri Arto Rätyga.

Kohtumisel Soome parlamendi kaitsekomisjoni esimehe Jussi Niinistö ja komisjoni liikmetega olid kõne all Eesti ja Soome kaitsekoostöö ning Soome kaitseväe reformi hetkeseis. Soome kaitseministeeriumi kantsleri Arto Rätyga arutati Soome rahvusvahelist kaitsealast kostööd, sealhulgas koostööd NATO-ga.

Kohtumistel käsitleti ka viimasel nädalal Rootsi vetes aset leidnud operatsiooni.

“Loomulikud peame selliste intsidentidega tegelemise võimekustest – nii olemasolevatest kui vajatavatest – järeldused tegema nii siin kui sealpool Läänemerd,“ ütles Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma. „Siiski tõdesime Soome kolleegidega vajadust tõhustada omavahelist koostööd, et saada selgemat ülevaadet Läänemerel vee peal ja vee all toimuvast,“ lisas ta.

Kohtumistel osalesid Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ning komisjoni liige Tõnu Juul. Parlamentide riigikaitsekomisjonide iga-aastased kohtumised toimuvad alates 1993. aasta vaheldumisi nii Eestis kui ka Soomes.

Tagasiside