Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu riigikaitsekomisjon osales kolmapäeva hommikul Afganistanis langenud kaitseväelaste mälestusmärgi taasavamisel ning asetas Helmandist Paldiskisse toodud mälestusmärgile pärja.

„Selle mälestusmärgi eripäraks on otsus missiooni lõppedes ta kodumaale tuua.“ ütles riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma. „Nüüd on see hetk koos meie sõjalise missiooni lõppemisega Afganistanis kätte jõudnud ning mälestus langenud relvavendadest jäädvustub kodumaa pinnal,“ ütles Raidma.

Olles 2010. aasta talvel kohtunud Afganistanis seal teenivate kaitseväelastega otsustas riigikaitsekomisjon koostöös Eesti Reservohvitseride Koguga algatada korjanduse Afganistani sõjaväebaasis mälestusmärgi rajamiseks, et austada missioonil elu kaotanud kaitseväelasi. Sama aasta oktoobris avasid president Toomas Hendrik Ilves ja riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma Helmandi kõrbes asuvas sõjaväebaasis Camp Bastionis mälestusmärgi.

Aasta eest lepiti riigikaitsekomisjonis toimunud nõupidamisel kokku, et missiooni lõppedes tuuakse mälestusmärk kodumaale ja selle asukohaks saab Paldiski Scoutspataljoni territooriumi esine ala.

Eesti tähistab täna veteranipäeva, Riigikogus on menetluses ka seaduseelnõu, millega nimetatakse 23. aprill lipupäevaks.

Vaata pilte.

 

Tagasiside