Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Saksa delegatsiooniga räägiti NATO-sse integreerumisest ning Euroopa Liiduga liitumiseks korraldatavast referendumist.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseri ja väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa kohtusid täna Eestis visiidil viibiva Saksamaa Liitvabariigi parlamendi riigikaitsekomisjoni delegatsiooniga, mida juhib komisjoni esimees Reinhold Robbe.

Sven Mikser andis külalistele ülevaate Eesti viimaste aastate riigikaitsealase tegevuse prioriteetidest, mis on peamiselt seotud NATO-ga integreerumise protsessiga. Sellega seoses tunnustas riigikaitsekomisjoni esimees Eesti-Saksa kaitsealase koostöö tulemusi, mis on olnud eriti silmapaistvad väljaõppe ja varustuse osas. Eesti pool tutvustas Saksa kolleegidele ka olulisemaid riigikaitse valdkonda käsitlevaid seadusi.

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa selgitas külalistele Eestis Euroopa Liiduga (EL) liitumiseks korraldatava rahvahääletusega seotud küsimusi ning kirjeldas Eesti avaliku arvamuse tendentse ja prognoose seoses eesseisva liitumisega. Sven Mikser lisas, et Eesti avalikkus ei ole pööranud nii laialdast tähelepanu Euroopa Liidu riigikaitseküsimustele, kuna vastavat peatükki läbirääkimistel ei käsitletud, samas peetakse Euroopa ühtset kaitsevõimet väga oluliseks, kuid jälgitakse, et Euroopa Liidust tulev initsiatiiv ei hakkaks dubleerima NATO struktuure.

Saksa parlamendiliikmed tundsid huvi, kas Eesti maa- ja linnaelanikkonna hulgas valitseb erinev suhtumine EL liitumisküsimustesse. Samuti küsiti küsimusi riigikaitsealaste kulutuste ning Eesti kaitseväe staatuse kohta tulevikus. Sakslased tänasid Eesti kolleege käesoleva visiidi korraldamise eest ning kutsusid Riigikogu liikmed vastuvisiidile Saksamaale.

Kohtumisest võtsid osa veel Saksamaa suursaadik Eestis Jürgen Dröge, Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed Tiit Matsulevits, Rein Randver, Trivimi Velliste ja Hannes Võrno.

Saksamaa delegatsioon kohtus ennelõunal ka kaitseminister Margus Hansoni ning kaitseväe juhataja Tarmo Kõutsiga.

Külalised lahkuvad Eestist täna õhtul.

Tagasiside