Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon eesotsas komisjoni esimehe Toomas Varekiga kuulas oma tänasel istungil rahandusministeeriumi (RM) 2008. aasta kevadist majandusprognoosi ning arutas käesoleva aasta riigieelarve tasakaaluga seotud probleeme.

Rahandusministeeriumi esindajad tutvustasid Riigikogu liikmeile ministeeriumi koostatud majanduse prognoosi nii käesolevaks kui järgnevateks aastateks ning selgitasid selle koostamise aluseid. Komisjoni liikmed esitasid RM ametnikele palju küsimusi: tunti huvi nii 2009. aasta prognoositava majanduskasvu, valitsusasutuste vakantsete ametikohtade rahastamise kui ka olukorra kohta naaberriikides.

Istungil nenditi muuhulgas, et samad probleemid esinevad ka Eesti naabritel. Istungil osalenud rahandusministeeriumi kantsler Tea Varraku sõnul vaatavad lätlased, kelle olukord on isegi keerulisem kui Eestis, just oma otsuste tegemisel meie poole jälgides, milliseid samme Eesti valitsus ette võtab.

Toomas Varek: „2008. aasta eelarves on liiga palju optimismi ning selle menetlemise käigus oldi põhjendamatult jäigad.“ Varek tõdes, et tänasel istungil viis komisjon end kurssi kõige värskema hetkeseisuga, kusjuures toimus konstruktiivne mõttevahetus riigile ühes olulisemas küsimuses. Komisjoni esimees tegi ettepaneku praeguses situatsioonis kohtuda rahandusministeeriumi esindajatega vähemalt kord kvartalis. Komisjoni esindajad soovitasid prognooside koostamisel jälgida tähelepanelikumalt ja sagedamini ka energiatootmises ja toiduainetetööstuses ning turustamises toimuvat kasutades selleks kõikvõimalikke andmebaase ja uuringuid.

Komisjoni aseesimees Tõnis Kõiv: „Riikidel meie ümber on samad mured, vaadatakse üle varasemaid prognoose ja hinnatakse ümber majandusnäitajatel põhinevaid otsuseid.“

Komisjoni istungist võtsid veel osa komisjoni liikmed Tarmo Mänd, Toomas Trapido, Ken-Marti Vaher, Riigikontrolli esindajad ja Riigikogu rahanduskomisjoni esindajad.

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside