Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli komisjonis oli täna arutusel Muuga konteinerterminali 17. kai rajamist puudutav Riigikontrolli auditiaruanne. Komisjoni liikmed kuulasid ära nii Riigikontrolli kui ASi Tallinna Sadam esindajate seisukohad antud küsimuses. Riigikontrolli peakontrolöri Tarmo Olgo väitel on AS Tallinna Sadam nimetatud projekti osas rikkunud riigihangete seadust. ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna arvates on Riigikontrolli süüdistused alusetud ning kõik hankega seotud etteheited põhjendamatud. Istungil osalenud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe lisas, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kooskõlastuste pädevusse kuuluvad toimingud olid korrektsed. 

Isikliku arvamuse ütles välja riigieelarve kontrolli komisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin: „Koosolek muutus vastastikku süüdistamiseks ning selge on minu arvates see, et ainult põhjalik kõigi 17. kaiga seotud asjaolude uurimine kompetentsete organite poolt võib tuua selguse.“

Kaljuranna sõnul on tegemist sedavõrd keerulise küsimusega, mille lahendamiseks oleks tulnud kaasata rohkem ehitusvaldkonna eksperte. Riigikogu liikmed esitasid asjaosalistele palju küsimusi, mh püstitati ka küsimus, kas tuleks ehk täpsustada riigihangete seadust.

Riigieelarve kontrolli komisjoni liikmed võtsid kuuldud informatsiooni teadmiseks.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside