Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigieelarve kontrolli komisjon käsitles oma tänasel istungil Vabadussõja võidusambaga seonduvat. Komisjoni istungil osalenud kaitseminister Jaak Aaviskoo andis ülevaate samba ehitamiseks kavandatud eelarve täitmisest, aga ka samba edasisi töid puudutavatest arengutest. Komisjoni esimehe Toomas Vareki sõnul näitab teema olulisust avalikkuse suur huvi. „Eriti oluline on see neile, kes on samba püstitamiseks oma panuse andnud,” rõhutas Varek. Aaviksoo väitel ei ületa võidusamba valmimise lõppsumma planeeritud eelarvet ning jääb 100+10 miljoni krooni piiridesse. Samuti informeeris kaitseminister komisjoni liikmeid samba töid teostanud Tšehhi partnerile Sans Soucile esitatud 50 000 euro suurusest kahjunõudest. Firmale leppetrahvi esitamiseks õiguslikku alust ei nähta ning erimeelsused püütakse lahendada kokkuleppe teel.

Komisjoni istungil osalenud riigikontrolli esindajad selgitasid, et riigikontrolli audit võidusambaga seotud kulude kohta valmib lõplikult siis, kui kõik sambaga seotud tööd on lõpetatud.
Komisjoni liikmed tundsid ka huvi sambale uue valgussüsteemi paigaldamiseks korraldatud riigihanke tulemuste ning pidevate hoolduskulude maksumuse vastu.  Kaitseminister andis lootust, et sammas saab uue valgustuse pimeda perioodi saabudes.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside