Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis oli täna taas arutusel riigikontrolli auditiaruanne „Teehooldetööd ja järelevalve nende üle“. Esimene sellekohane arutelu toimus käesoleva aasta 3. märtsil, kui aruannet tutvustanud riigikontroll tõi välja teehooldetööde põhilised kitsaskohad ning esitas ka omapoolsed soovitused nii majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile kui ka maanteeametile.

Täna tõdes riigieelarve kontrolli erikomisjon, et maanteehoolduses on aset leidnud pööre paremuse poole.

„Seekordsel arutelul öeldu kõlas üsna positiivselt. Meeldiv on see, et kõik osalised reageerisid aktiivselt riigikontrolli auditis toodud ettepanekutele. Üht-teist on juba ka ära tehtud, ja ka täna kohal olnud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning maanteeameti esindajad pakkusid välja võimalikke lahendusi selleks, et teehooldus muutuks paremaks,“ ütles riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin.

Riigikontroll tõdes täna omalt poolt, et maanteeamet on asunud ühtlustama uusi teehooldelepinguid, Eesti Teede ASiga sõlmitud 5 hooldepiirkonna lepingus on kulude jaotus viidud ühtsetele alustele ja kulud on kokkuvõttes ühtlustunud. Samas leidis riigikontroll, et puudusi on jätkuvalt järelevalve planeerimisel.

Maanteeameti juhid tutvustasid hooldehangete muudatusi Rapla maakonna hangete näitel ning andsid ülevaate teeseisundinõuete rakendamisest, teehoolduse järelevalve korrast, lepingulistest sanktsioonidest ja täiendava konkurentsi tekitamise võimalustest, et tagada teehoolduse parem kvaliteet.

Tänasel istungil osalesid riigikontrolli peakontrolör Tarmo Olgo, auditijuht Jaanus Kasendi ning audiitorid Jaanus Saadve ja Margit Grauen, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe ning teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter, maanteeameti peadirektor Aivo Adamson ja peadirektori asetäitja kt Kaupo Sirk ning keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialist Heddy Riismaa.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside