Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigieelarve kontrolli komisjon peab täna avaliku istungi, kus on arutelu all riigikontrolli ülevaade Eesti rändepoliitika valikutest.

Riigikontroll koostas ülevaate, mille eesmärk oli anda majanduse ja tööjõu seisukohalt ülevaade Eesti rändepoliitika senisest panusest vajalike töökäte leidmisel, rõhutada otsuste langetamise vajalikkust ning teha otsustajatele kokkuvõte valikuvõimalustest. Ülevaates ei ole käsitletud asüülipoliitikat ning ebaseadusliku immigratsiooni temaatikat.

Riigikontroll rõhutas ülevaates, et Eestil on kasvava tööjõupuuduse leevendamiseks kaks võimalust, mis ei välista teineteist: soodustada senisest enam sisserännet ja viia läbi tööhõivet suurendavad reformid.

Riigi rändepoliitika valikute üle arutlema on kutsustud siseminister Hanno Pevkur, ettevõtlusminister Liisa Oviir, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja kultuuriminister Indrek Saar.

Kell 13 konverentsisaalis algaval avalikul istungil osaleb ka riigikontrolör Alar Karis. Kutsutud on ka teemaga seotud ministeeriumite esindajad.

Istungit on võimalik jälgida reaalajas Riigikogu kodulehel.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside