Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lairibavõrgu ja e-Eesti toetusrühm korraldavad täna ühisistungi, et arutelu käigus leida võimalikult tulemuslik lahendus interneti viimase miili väljaehitamiseks.

Riigikogu konverentsisaalis kell 15.30 algav istung on avalik ja sellest toimub veebiülekanne.

Istungile on kutsutud omavalitsuste esindajad, maakondades käivitunud digiprojektide juhid ja ettevõtlus- ja infotehniloogiaminister Urve Palo.

E-Eesti toetusrühma esimehe Tanel Talve sõnul on äärmiselt tähtis, et omavalitsuste senitehtud töö jõuaks tulemusliku lahenduseni. Ta avaldas soovi tänase arutelu käigus omavalitsuste ning ministeeriumi koostöös ühiste otsusteni jõuda.

„Eesmärk on viia valguskaabel kõikide inimesteni võimalikult kiiresti ja efektiivselt riigi vahendeid kasutades, usun, et kohtumisel jõuame kõik ühise otsuseni kuidas seda koos teha,“ ütles Talve.

Lairibavõrgu toetusrühma esimees Andres Metsoja sõnul on teatud mõttes jõutud tagasi kahe aasta tagusesse aega, kus pakkusime Elektrilevile võimalust valguskaablivõrgu väljaehitamiseks. „Teavitustöö osas tulid peamisteks partneriteks maavalitsused, omavalitsusliidud ja vallad. Nüüd tuleb üheskoos leida parim võimalik lahendus,“ ütles Metsoja.

Toetusrühmade eestvõtmisel on Riigikogu vastu võtnud seadusemuudatused, millega loodi eeldused ja võimalused olemasolevat taristut kasutades lairibavõrgu väljaehitamiseks kogu Eestis. Samuti on riigieelarves eraldatud 20 miljonit eurot, et kiiret, töökindlat ja taskukohast internetiühendust võimaldav valguskaabel jõuaks igasse Eesti majapidamisse ja ettevõttesse.  Eesti omavalitsuste algatanud digiprojektide abil on kokku kogunud üle 50 000 sooviavalduse üle Eesti.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on öelnud, et üksikute omavalitsuste toetamise asemel viiakse toetuskeem läbi vastavalt Euroopa Komisjoni grupierandi reeglitele. Selle eesmärk on toetada avatud võrgu ehitamist, mida saavad kasutada kõik operaatorid.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside