Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna avalikul istungil Riigikontrolli ülevaadetest tulenevalt, milline on olnud riigijuhtide eelarvepoliitika ning kas on peetud kinni riigieelarve seadusega sõnastatud põhimõtetest.

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on Riigikontrolli ülevaade väga tähenduslik, kuna aastatel 2017-2020 on eelarvete otsused on olnud Eesti jaoks harjumuspäratult ettevaatamatud. “Oleksime ka koroonakriisiks palju paremini valmis olnud, kui poleks hea majanduskasvu ajaks planeerinud elamist minevikus loodud reservide arvel,“ ütles Ligi. „Rahanduse alustõed naeruvääristati kui dogmad, aga Riigikontroll rõhutab nad üle nagu mantra, et headel aegadel tuleb valmistuda halbadeks, mis jäi paraku tegemata. Kriisi ajaks olid reservid juba suuresti ammendatud ja riik sügavalt võlgades nii Töötukassa, Haigekassa kui haiglate ees.”

Tänase arutelu aluseks on Riigikontrolli ülevaade „Ülevaade rahandusprognoosi ja -seirega seotud riskidest riigi eelarvepoliitikas“, mille eesmärk oli selgitada, kas ja millised riskid riigi majandus- ja rahandusprognoosi koostamises ning riigieelarve tulude ja kulude seires võivad pärssida valitsuse kaalutletud eelarveotsuste tegemist.

Riigikontrolli ülevaatest selgub, et riik pole märganud oma rahakotis toimuvaid ülekulusid enne, kui need on juba päris suured ja midagi enam teha ei anna.

Istungile on kutsutud rahandusminister Martin Helme, riigikontrolör Janar Holm, eelarvenõukogu liige ja Riigikontrolli peakontrolör Märt Loite ning teised sama ameti esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside