Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutab täna riigieelarve kontrolli erikomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimusena Euroopa Liidu järgmise finantsperspektiivi, taasterahastu ja õiglase üleminekufondi raha planeerimist.

Ettekanded teevad erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu, rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja Tartu Ülikooli makroökonoomika teadur, Arenguseire Keskuse uuringute juht Lenno Uusküla.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu ütles, et tõuke tänasele arutelule andis valitsuse poolt rahastamispositsiooni heakskiitmine. „Nüüd peab parlament valitsuse plaani arutama ning paika tuleb panna rahastamiskavade menetlusel Riigikogu otsustuspädevus. Ei saa olla, et 4,65 miljardit eurot jagatakse ära ilma Riigikogu otsuseta,” viitas Reinsalu.

Oma sõnavõtus peatub Reinsalu suurematel probleemidel, mida seoses rahastamiskavaga on huvirühmad esile toonud ning rahastamiskava menetluse ja sisu küsimustel. Reinsalu rõhutas, et tähtsaim eesmärk eurorahal peab olema Eesti majanduse mahu kasvatamine, et suurendada jõukust.

Riigieelarve kontrolli erikomisjon ootab Euroopa Liidu vahendite planeerimisega seoses sisendeid kõigilt huvirühmadelt.

Kell 10 algavat istungit saab otseülekandes jälgida Riigikogu kodulehel.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside