Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise istungi, et saada ülevaade, kuidas on kavas edasi liikuda pikaajalise üldhoolekande reformiga.

Erikomisjoni esimees Tõnis Mölder viitas, et koalitsioonilepingu järgi on valitsusel plaanis välja töötada pikaajalise üldhoolekande reformi kava. „Pikaajaline hooldusteenus on paljude jaoks praegu liiga kulukas ja üldhoolduse reformi oodatakse pikisilmi, nii et selle reformiga edasi liikumine on kahtlemata väga oluline. Hooldekodude kättesaadavaks muutmine eeldab märkimisväärset lisaraha – soovime saada ülevaate, kuidas on kavas reformiga edasi liikuda ja kui palju lisaraha on selleks kavas eraldada,“ sõnas Mölder.

„Pikaajalise üldhoolekande reformiga edasi minnes tuleb arvestada, et kui hooldekodud muutuvad rahaliselt kättesaadavaks, siis kasvab ka huvi nende vastu. Kuivõrd hooldekodukoht on eluliselt vajalik teenus, siis peaks neid jaguma kõigile soovijaile. See eeldab hooldekodukohtade juurde rajamist ehk nii uusi hooneid kui ka hooldajaid. Tahame saada kindluse, et probleemile lähenetakse komplekselt,“ lausus esimees.

Erikomisjoni istungile on kutsutud tervise- ja tööminister Peep Peterson, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Eesti Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei, Tartu abilinnapea Mihkel Lees, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja Raimo Saadi, Südamekodude juhatuse liige Meelis Mälberg, Viru Haigla juhatuse liige Merike Merirand, Eesti Pensionäride Ühenduse Liidu juhatuse esimees Andres Ergma, Riigikontrolli auditiosakonna peakontrolör Ines MetsaluNurminen, Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ning Rahandusministeeriumi ja Pärnu Linnavalitsuse esindajad.

Erikomisjoni avalik videoistung algab kell 11 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6591, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside