Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas täna olukorda koroonaviiruse plahvatusliku leviku tõrjumisel ja otsustas üksmeelselt, et viiruse tõrjumisel keskse eesmärgina tuleb haiglate ülekoormuse vältimise asemel keskenduda nakatumiskordaja viimisele alla ühe.

Riigikontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul asus komisjon seisukohale, et haiglate ülekoormuse vältimine viiruse tõrjumisel plahvatusliku kasvu faasis on ebapiisav. „Vaja on eesmärgiks seada nakkekordaja viimine alla ühe, seda soovitas ka teadusnõukoda. Hetkel tunnistasid valitsuse esindajad, et neil ei ole tõenduspõhist infot läinud nädalal kavandatud meetmete mõju kohta nakkekordaja vähenemisele,“ rõhutas Reinsalu.

Reinsalu sõnul pidas komisjon tähtsaks teadusnõukoja ettepanekute venitusteta rakendamist, sest valitsus on rakendanud neid praeguses olukorras selektiivselt.

Samuti pidas komisjon oluliseks kiiret ulatuslikku viiruse mutatsioonide leviku tuvastamist Eestis ning kompensatsioonimeetmete rakendamist ettevõtjatele, kes on kriisis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks seatud piirangute tõttu kannatanud.

Komisjoni aseesimees Marek Jürgenson rõhutas maskikandmise tähtsust ning vajadust kaaluda maskikandmise keelu laiendamist ning vajadust rangemalt kontrollida maskide kandmist avalikes siseruumides.  

Komisjon otsustas jätkata kuulamisi koroonaviiruse tõrje küsimuses ning märtsis läbi viia koroonaviiruse tõrje olukorra arutelu riigikogus riiklikult tähtsa küsimusena.

Komisjonile andsid tänasel avalikul istungil ülevaate koroonaviiruse leviku tõkestamisest ja vaktsineerimisest peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ja Tartu Ülikooli rakendusviroloogia professor Andres Merits.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside