Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise istungi, et saada ülevaade valitsuses perehüvitiste osas kokku lepitud muudatustest ja nende mõjust riigieelarvele.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul võtab komisjon fookusesse Sotsiaalministeeriumis valminud perehüvitiste eelnõu. „Soovime vaadata otsa numbritele ja saada ülevaate, milline mõju on perehüvitiste süsteemi muudatustel tulevase aasta riigieelarvele,“ ütles esimees.

„Pöörame tähelepanu ka erinevustele valitsuses kokku lepitu ja eelnõus kirjas oleva vahel. Koalitsioonilepingu järgi on lasterikaste perede toetust kavas edaspidi maksta ka 23-aastaste laste eest, ent perehüvitiste eelnõus seda muudatust praegu pole. Soovime teada, kas see muudatus on lisandumas ja millise aasta riigieelarves sellega arvestada tuleb,“ lisas Mölder.

Erikomisjoni istungile on kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, justiitsminister Lea Danilson-Järg, Sotsiaalkindlustusameti direktor Maret Maripuu, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse direktor Margus Arm, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei, Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap, Lastekaitse Liidu projektijuht Annika Silde ning Rahandusministeeriumi ja Riigikontrolli esindajad.

Komisjoni avalik videoistung algab kell 11 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6591, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside