Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise istungi, et saada ülevaade eestikeelsele õppele ülemineku ning kõrghariduse rahastamise kavast.

Erikomisjoni esimees Tõnis Mölder märkis, et koalitsioonilepingus on kirjas soov minna üle eestikeelsele õppele nii lasteaias kui ka põhikoolis. „See nõuab lisaraha nii õpetajate palkamiseks kui ka õppemetoodika väljatöötamiseks ja õpikute väljaandmiseks, mistõttu soovime komisjonis üle vaadata, milline eelarve on selleks ette nähtud,“ lausus esimees.

Samuti on arutelu all kõrghariduse rahastamine. „Koalitsioonileppes on ette nähtud, et kõrghariduse rahastamist suurendatakse alates 2023. aastast 15 protsendi võrra aastas. Lisaraha leidmine on väga oluline, mistõttu soovime saada ülevaate, kui kaugele on sellega jõutud ja kas lisarahastus on piisav, et kõrgkoolidega vajalikud lepingud sõlmida.“

Erikomisjoni erakorralisele istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri, Eesti Õpetajate Liidu juhatuse liige Mari Karon, Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht, riigikontrolör Janar Holm ning Rahandusministeeriumi esindaja.

Erikomisjoni avalik videoistung algab kell 12 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6591, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside