Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise istungi, et arutada valitsuse planeeritavaid maksutõuse ja -muudatusi.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul ootab komisjon ministritelt ülevaadet uue valitsuse plaanidest. „Kuigi koalitsioonilepingus maksutõuse ei lubata, on avalikkuses kõlanud ettepanekuid maksusüsteemi muuta ja makse tõsta. Maksudebatis on oluline uutest otsustest aegsasti rääkida, et anda ettevõtjatele ja inimestele suurem selgus ja stabiilsus,“ ütles ta.

Muu hulgas soovib komisjon Möldri sõnul teada, kas ja kuidas plaanitakse suurendada töötuskindlustuse maksemäära. „Lisaks soovime saada ülevaate tulumaksuvaba miinimumi tõstmisest ja sellest, milliseid muudatusi kavandatakse aktsiisides. Samuti huvitab meid muudatuste prognoositav mõju majandusele. Need on olulised küsimused ka käimasolevatel riigieelarve ja riigi eelarvestrateegia kõnelustel,“ lausus ta.

Erikomisjoni erakorralisele istungile on kutsutud majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, tervise- ja tööminister Peep Peterson, Rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi, Eesti Panga rahapoliitika ja majandusuuringute osakonna juhataja Martti Randveer, Maksu- ja Tolliameti teabeosakonna juhataja Janek Leis ning riigikontrolör Janar Holm.

Erikomisjoni avalik videoistung algab kell 11 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside