Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigieelarve kontrolli erikomisjon tutvub tänasel avalikul istungil täiskasvanute kutseõpet käsitleva Riigikontrolli ülevaatega, millest selgus, et kutsehariduse omandamisel on üldiselt positiivne mõju.

Riigikontrolli ülevaatest selgus, et kutseõpingute järel said inimesed paremaid töökohti, suuremat palka ja olid altimad ka ettevõtlust alustama. Kutsehariduse omandamisele eelnenud ajaga võrreldes paranesid tulemused kõigi haridustasemetega täiskasvanute puhul.

Täiskasvanud kutseõppurite seas on populaarsemad äriteenuste ja aianduse ning turismi-, toitlustus- ja majutusteeninduse erialad.

Murettekitava asjaoluna tõi Riigikontroll välja kutseõppeasutustest väljakukkumise, millele riigil tuleb olulist tähelepanu pöörata. Ülevaatest selgus, et kõigi vanuserühmade õppurite hulgas on kutseõppe katkestajate hulk üle viiendiku

Aastal 2014 oli Eesti 25–64aastastest erialase ettevalmistuseta 30,2 protsenti. Meeste hulgas on erialase hariduseta isikuid rohkem kui naiste hulgas. Kõige enam on erialase hariduseta inimesi 25–29aastaste seas.

Kutseharidusele kulub igal aastal üle 100 miljoni euro, sellest täiskasvanute õpetamisele hinnanguliselt ligi kolmandik

Avalikust istungist võtavad osa ettevõtlusminister Liisa Oviir ja haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi.

Istung algab kell 13.30 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside