Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise istungi, kus arutab valitsuse tehtud muudatusi Eesti taaste- ja vastupidavuskavas.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul soovib komisjon saada ülevaate Tallinna Haigla, Turba-Risti raudtee ja meditsiinikopterite projekti rahastamise lõpetamise ajenditest, sealhulgas rahalistest ja ajalistest riskidest, millele valitsus otsuse tegemisel viitas. „Samuti soovime hinnangut otsuse õiguspärasusele, kuivõrd suurte projektidega seotud omavalitsused on pöördunud riigi vastu kohtusse. Omavalitsuste juristide hinnangul ei viibinud valitsuse istungil piisav arv valitsuse liikmeid ning seega pole otsus legitiimne,“ ütles ta.

Lisaks ootab erikomisjon Möldri sõnul selgust uue valitsuse plaanides: kas projektidega plaanitakse arvestada riigieelarve ja riigi eelarvestrateegia koostamisel ning kui mitte, siis mida rahastamise järsk lõpetamine endaga kaasa toob ja kes katab kulutused, mis on projektide ettevalmistamise käigus juba tehtud.

Valitsus otsustas juuni lõpus Eesti taaste- ja vastupidavuskavast kasvanud rahalistele ja ajalistele riskidele viidates välja jätta kolm projekti: Tallinna Haigla rajamise 280 miljoni, politsei- ja piirivalveametile mitmeotstarbelise meditsiinikopteri võimekuse loomise 46,3 miljoni ja Turba-Risti raudtee ehitamise 34 miljoni euro ulatuses.

Erikomisjoni erakorralisele istungile on kutsutud majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, siseminister Lauri Läänemets, tervise- ja tööminister Peep Peterson, Tallinna linnakantsler Kairi Vaher, Haapsalu linnapea Urmas Sukles, riigikontrolör Janar Holm, riigisekretär Taimar Peterkop ning Rahandusministeeriumi ja õiguskantsleri kantselei esindaja.

Erikomisjoni avalik videoistung algab kell 11 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside