Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna avalikul istungil Haigekassa kontrollitegevust ravikindlustusraha väärkasutamise üle.

Arutelu ajend on Riigikontrolli kontrolliaruanne, mis tõi välja, et Haigekassa ei suuda oma kontrollitegevusega süsteemselt ennetada ega tuvastada ravikindlustusraha väärkasutusi.

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on väga halb, kui ravikindlustuse pettuste puhul on karistused vaid sümboolsed ja Haigekassa selgitusel rakendatakse neid ainult äärmisel vajadusel. „Pettusega ongi tekkinud juba äärmine vajadus karistada ja selle vajaduse ennetamiseks on heidutus,“ rääkis Ligi. „Vahele jäämise risk ja karistus ei tohi ära tasuda.“

Ligi sõnul võimaldaks dokumentide automaatne võrdlus kontrollida rohkem arveid. „Kuna patsiendikontroll on teatud juhtudel ainus võimalus, tuleb ka see teavitamisega tõhusamaks muuta,“ ütles Ligi. Tema sõnul ei piirdu vastutus siin kaugeltki Haigekassaga. „Kuigi vastutav minister on ka selle nõukogu esimees, kuuluvad tema haldusalasse veel Tervise-ja Ravimiamet, kelle kõigi koostööst raviraha kasutuse aususe ja otstarbekuse tagamine sõltub,“ märkis komisjoni esimees.

Istungile on kutsutud on sotsiaalminister Tanel Kiik, Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse direktor Katrin Reinhold, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, Riigikontrolli auditijuht Mart Vain ning teised sama institutsiooni esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside