Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni tänasel väljasõiduistungil Eesti Energia ASi tutvutakse ettevõtte tegevuse ja järgmise aasta investeeringutega.

Erikomisjoni esimehe Aivar Sõerdi sõnul suunatakse järgmise aasta riigieelarve eelnõus Eesti Energia ASile 143 miljonit eurot. „Rahandusministeeriumi teatel osaleb riik järgmisel aastal kolme Eesti Energia investeeringu rahastamisel. Nendeks on ministeeriumi selgitusel investeeringud jaotusvõrku, taastuvenergiasse ja uue õlitehase ehituse ettevalmistusse,“ märkis esimees.

Sõerd tõi välja, et Eesti Energial on võimekus ettevõtte investeeringuid oma- või laenuvahenditega rahastada. „Soovime Eesti Energia juhatuselt teada, miks on ettevõttel vaja riigipoolset investeeringute rahastamist ning millises mahus ja mida nende abil järgmisel aastal ellu viiakse,“ märkis Sõerd.

Lisaks soovib Sõerdi sõnul erikomisjon teavet ka Eesti Energia poolt makstavate dividendide kohta. „Kas suures mahus kavandatav dividendikohustus ning sellele lisanduv tulumaks ei häiri ettevõtte ja muude kavandatavate investeeringute elluviimist,“ lisas esimees.

Erikomisjoni liikme Andres Metsoja hinnangul on muuhulgas oluline pöörata tähelepanu ka Eesti Energia tuuleparkide investeeringutele ja nendega seotud arengutele. „Taastuv energiaressurss on muutumas üha tähtsamaks. Seetõttu on oluline teada saada, kuidas Eesti Energia hinnangul energiaallikaid üha enam kasutusele võtta ja millised on ettevõtte võimalused nendega seotud arendustesse investeerimiseks,“ märkis Metsoja.

Riigieelarve kontrolli erikomisjon kontrollib koostöös Riigikontrolliga valitsust, et riigieelarve oleks täidetud ning riigi vara ja eelarve vahendeid kasutataks säästlikult, otstarbekalt ja õiguspäraselt.

Lisainfo: Aivar Sõerd 506 2676, Andres Metsoja 521 9613

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside