Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon valisid tänasel istungil esimehe ja aseesimehe. Erakorraline valimine toimus seoses muudatustega erikomisjonide koosseisus.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimeheks sai Eduard Odinets (SDE) ja aseesimeheks Valdo Randpere (R). Erikomisjoni kuuluvad veel Priit Sibul (I), Marko Šorin (KE) ja Paul Puustusmaa (EKRE).     

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimeheks sai Urmas Reinsalu (I) ja aseesimeheks Marek Jürgenson (KE). Erikomisjoni kuuluvad veel Martin Helme (EKRE), Annely Akkermann (R) ja Kalvi Kõva (SDE).  

Korruptsioonivastane erikomisjon jälgib, et rakendatakse Eesti riigi seadustes sätestatud korruptsioonivastaseid meetmeid. Komisjon arutab ja hindab seaduses loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib Riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone. Kord aastas esitab erikomisjon Riigikogule ülevaate oma tegevusest.

Riigieelarve kontrolli erikomisjon kontrollib koostöös Riigikontrolliga Vabariigi Valitsust, et riigieelarve oleks täidetud ning riigi vara ja eelarve vahendeid kasutataks säästlikult, otstarbekalt ja õiguspäraselt.   

Fotod valimistest komisjonides laekuvad viivitusega. (autor: Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside