Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil täiskasvanute eesti keele õppe korraldust ja selle riiklikku rahastamist.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps, siseminister Mart Helme, rahvastikuminister Riina Solman, sotsiaalminister Tanel Kiik, justiitsminister Raivo Aeg ja riigikontrolör Janar Holm.

Riigikontrolli aruandes „Täiskasvanute eesti keele õppe korraldus ja riiklik rahastamine“ seisab, et auditi käigus analüüsiti, kuidas Eesti riik korraldab eesti keele õpet täiskasvanutele, kelle emakeel ei ole eesti keel.

Tuginedes tehtud intervjuudele ja andmepäringutele, seadis Riigikontroll eesmärgiks välja selgitada, kelle keeleõpet, milliste tegevuste ja kuludega riik toetab, kas täiskasvanutele eesti keele õpetamiseks on loodud tõhus korraldus ning kas keeleõppetegevuste kavandamine ja elluviimine on süsteemselt juhitud ja ministeeriumide vahel koordineeritud.

Aruandes on kirjas, et Riigikontrolli hinnangul pole täiskasvanute eesti keele õppe korraldamisel selget sisulist juhti, valdkonna arengu eest vastutajat ega süsteemset keeleõppetegevuste koordineerimist asjaomaste riigiasutuste vahel. Aruandes on välja toodud, et puudub ka pikaajaline kindlus keeleõppetegevuste rahastamise suhtes. Samuti märkis Riigikontroll, et täiskasvanutele eesti keele õppe võimaldamise suurimad probleemid on kvalifitseeritud keeleõpetajate, sh õpetajate järelkasvu puudus, keelekoolituste vähesus ning riigiasutuste ebapiisav koostöö keelekoolituste hankimisel.

Videosalvestist saab hiljem vaadata www.youtube.com/riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside