Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon kuulab tänasel avalikul istungil ära Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadi Keit Pentus-Rosimannuse ning arutab tema esitamise asjaolusid.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul soovib komisjon saada selgust, kas kandidaadi esitamisel järgiti kõiki kehtivaid nõudeid. „Pentus-Rosimannuse esitamine on tekitanud avalikkuses palju küsimusi ja tõstatanud küsimuse võimaliku toimingupiirangu rikkumises ehk selles, kas või kuivõrd osales rahandusminister enda esitamise ettevalmistamises. Komisjon ootab kõigilt asjaosalistelt toimunu kohta põhjalikke selgitusi,“ ütles ta.

Erikomisjoni istungile on peale rahandusministri kutsutud ka valitsuse istungil rahandusministri kohuseid täites Pentus-Rosimannuse kandidatuuri üles seadnud maaeluminister Urmas Kruuse, riigisekretär Taimar Peterkop ning riigikontrolör Janar Holm.

Teise teemana käsitleb erikomisjon tänasel istungil Riigikontrolli ülevaadet „Euroopa Liidu toetuste kasutamise riskid ja õppetunnid“, mille kohaselt on riigil eurotoetuste kasutamisega raskusi – viimasel viiel aastal on riik jätnud kasutamata keskmiselt 318 miljonit eurot riigieelarvesse planeeritud välistoetusi aastas. Möldri sõnul soovib komisjon kuulata ära nii Riigikontrolli ettepanekud kui ka valitsuse plaanid, kuidas välistoetusi edaspidi sujuvamalt kasutada.

Sellele arutelule on kutsutud nii rahandusminister kui ka Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna juhataja Kadri Tali, riigikontrolör Janar Holm, Riigikontrolli peakontrolör Märt Loite ja Riigikontrolli vanemaudiitor Ermo Liedemann.

Erikomisjoni avalik videoistung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside