Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon tutvub tänasel avalikul istungil Rail Balticu elluviimise vahekokkuvõttega, milles tuuakse välja, et nii projekteerimistööd kui ka trassiks vajalike maade omandamine on algsest tähtajast aastaid maha jäänud.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on nii mahuka projekti puhul vaja selget riskijuhtimise kava. „Riik peab teadma nii korralduslikke kui maksumuse riske,“ rõhutas Reinsalu.

Riigikontroll toob oma vahekokkuvõttes Rail Balticu elluviimise kohta veel välja, et põhiprojektide venimine nihutab kogu projekti lõpptähtaega ning Rail Balticu projekti tegevuste eelarved on märkimisväärselt muutunud.

Istungile on kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Rail Balticu koordinaator Kristjan Kaunissaare, OÜ Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Tõnu Grünberg, Maa-ameti maakorralduse osakonna juhataja Merje Krinal, Euroopa Komisjoni transpordi ja liikuvuse peadirektoraadi (DG MOVE) investeeringute, innovatiivse ja säästva transpordi valdkonna direktor Herald Ruijters, Euroopa Komisjoni esindus Eestis majandusnõunik Ave Schank-Lukas ning Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside