Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon kohub tänasel avalikul istungil koolijuhtide, ettevõtete, sh erameditsiiniettevõtete, ja omavalitsuste esindajatega, et kuulata ära ka nende ettepanekud vaktsineerimise tõhustamiseks.

Erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul puudus komisjonil valitsuse esindajate ärakuulamise järel veendumus, et COVID-19 vastu vaktsineerimisel pingutatakse juhtimistasemel piisavalt, et maksimaalselt ära kasutada kõiki võimalusi inimeste immuniseerimiseks. „Riigieelarve kontrolli erikomisjonil ei ole kindlust, et äsja valminud uus vaktsineerimisplaan oleks praktikas täies mahus realiseeritav. See on ka põhjus, miks komisjon arutab täna taas seda teemat. Täna kaasame me sõltumatuid eksperte ja huvirühmade esindajaid, et kuulda nende ettepanekuid, kuidas vaktsineerimist tõhusamaks muuta ja milliseid uusi võimalusi selleks veel kasutada saaks,“ rääkis Reinsalu.

Erikomisjoni istungile on kutsutud riigikontrolör Janar Holm, Sotsiaalministeeriumi COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer ning Eesti Koolijuhtide ühenduse, Eesti Perearstide Liidu, Tallinna kiirabi, Eesti Tööandjate Keskliidu, Circle K Eesti ASi, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Tallinna Strateegiakeskuse, ASi Tallink Grupp, SYNLAB Eesti OÜ, Confido Meditsiinikeskuse ja Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu esindajad.

Riigieelarve kontrolli erikomisjon erakorraline avalik istung algab kell 11 ja on jälgitav veebis.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside