Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon kohtus tänasel avalikul videoistungil Põhja- ja Lõuna meditsiinistaabi juhtidega, kes andsid ülevaate koroonaviiruse olukorrast haiglates ning arutas koos tervise- ja tööminister Tanel Kiigega plaanilise ravivõla tasandamise võimalusi.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul võttis komisjon istungil kuuldud info teadmiseks ning avaldas tunnustust kõigile tervishoiutöötajatele raske töö eest kriisiga hakkama saamisel ja inimeste aitamisel.

Reinsalu sõnul tuleb tervise- ja tööministril esitada komisjonile materjalid, mis puudutavad vaktsiinikahjude fondi korraldamist. Samuti tegi komisjon ministrile ülesandeks esitada käsitlus, kuidas toimub plaanilise ravivõla tasandamine olukorras, kus koroonaviiruse levik põhjustab jätkuvalt koormust raviasutustele.

Komisjoni liige Annely Akkermann märkis, et enim piirab COVID levikut ühiskonna ohutunnetus ning sellest lähtuv ennetav käitumine – vaktsineerimine, kontaktide vähendamine, distantsi hoidmine, maskide kandmine ja kiirtestimine.

Akkermanni sõnul näitab viimase kümne päeva nakatumiskordaja vähenemine, et suudame ühiskonnas käituda vastutustundlikult, olukorda leevendada ning survet haiglatele vähendada. Ta avaldas lootust, et ühiskondlik hoiak ei muutu ja suudame talve üle elada koos COVIDiga ilma koole ja asutusi sulgemata.

Istungil andsid selgitusi tervise- ja tööminister Tanel Kiik, Terviseameti tervishoiukorralduse ja toimepidevuse osakonna juhataja Ragnar Vaiknemets, Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige, haigla ülemarst ja Põhja meditsiinistaabi juht Peep Talving, Tartu Ülikooli Kliinikumi vanemarst ja Lõuna meditsiinistaabi juht Juri Karjagin ning riigikontrolör Janar Holm.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside