Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon saab tänasel avalikul veebiistungil ülevaate riigi kinnisvarapoliitikast. Riigikontrolli aruandest selgub, et riigi kinnisvara haldamine on jäik ja kulukas.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul peab riik maksumaksja raha kulutama säästlikult. „Paraku ilmneb Riigikontrolli aruandest, et riik laristab raha kinnisvara kasutamisel,“ ütles Reinsalu. „Olukord on seda absurdsem, et sama tunnistavad ka ministeeriumid ise. Riigi praegune kinnisvarapoliitika on näide vastutamatuse printsiibist meie riigi juhtimisel.“

Riigikontroll leidis oma kontrolliaruandes, et praegune riiklik kinnisvarapoliitika ei motiveeri otsima odavamaid ega paindlikumaid lahendusi ning sisuliselt monopoolses seisus Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) teenuste kasutamine ei tohiks olla automaatne valik.

Istungile on kutsutud riigikontrolör Janar Holm, Riigikontrolli peakontrolör Märt Loite ja vanemaudiitor Ermo Liedemann ning riigihalduse minister Jaak Aab ja Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Kati Kusmin.

Avalik istung algab kell 13.30 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside