Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil majanduse ja rahanduse olukorda ning saab rahandusministrilt ülevaate 2021. aasta lisaeelarve meetmetest.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul vajavad kriisist kõige enam puudutatud valdkonnad kahtlemata toetust, kuid oluline on jälgida, et raha oleks suunatud õigesse kohta ja meetmete rakendamisel oleksid reeglid selged ja kõigile üheselt arusaadava.

„Eesti elanike, ettevõtete, ühiskonna ning tervishoiusüsteemi abistamiseks planeeritud 641 miljonit eurot on suur summa ja selle raha jaotamine peab olema läbipaistev,“ ütles Reinsalu.

Lisaraha on planeeritud tervishoiusüsteemile viirusega toimetulekuks, tööturuteenuste ja -toetuste suurendamiseks, piirangutest tulenevate kahjude leevendamiseks kriisist otseselt mõjutatud sektorites ning kriisist väljatulemise kiirendamiseks.  

Istungile on kutsutud rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, Rahandusministeeriumi esindajad, Sotsiaalministeeriumi ning Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 8.30 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside