Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon võttis tänasel istungil teadmiseks informatsiooni vaktsineerimise kulgemise kohta riigis ja kutsus valitsust üles täitma juba mai alguseks seatud eesmärki ehk vaktsineerima 80 protsenti vähemalt 80 aasta vanusest elanikkonnast.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on kogu ühiskonna lahtisidumine seotud 80-aastaste vaktsineerimise tasemega, sest see on kõige suurema riskifaktoriga vanuserühm. „Me ei tohi sellest mööda libiseda ja seetõttu tuleb pingutada, et saavutada vanemaealiste hulgas venitusteta 80-protsendiline hõlmatus,“ ütles Reinsalu.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tõdes, et iga nädalaga on vanemaealiste hõlmatus vaktsiiniga kasvanud, kuid maakonniti on tugevad erinevused. Minister tõi välja, et Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Rapla, Saare ja Viljandi maakonnas on üle 70-protsendi vanemaealisi vaktsineeritud, kuid omajagu tööd on teha veel Harju- ja Ida-Virumaa ning mitmes Kagu-Eesti maakonnas. Näiteks Ida-Virumaal on vaktsineeritud vaid veidi üle 30 protsendi üle 80-aastastest.  

Kiik rõhutas, et see tulemus mõjutab ka üleriigilist keskmist vaktsineerituse taset ning oluline on saavutada üle riigi ühtlaselt kõrge vaktsineerimise tase.

Veel arutas komisjon ministriga, millistesse riikidesse saavad vaktsineeritud Eesti inimesed minna ja leidis, et hoogustada tuleb Balti- ja Põhjamaade vahel inimeste vaba liikumist.

Erikomisjon soovitas valitsusel töötada välja siseriiklikult vaktsineeritute staatuse reeglid ja jätkata tööd selle nime, et vaktsineeritud inimeste staatust tunnustatakse ja inimestel oleks võimalik ilma piiranguteta teise riiki siseneda.

Avaliku istungi videosalvestist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside