Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon kuulas täna avalikul veebiistungil riigisekretäri komisjoni aruannet Terviseameti ravimite külmlao rikke põhjustanud asjaolude väljaselgitamise kohta ning palub lisainfot nii Terviseametilt kui Ravimiametilt.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul võttis komisjon istungil kõlanud ametiisikute seisukohad teadmiseks ja soovib tervise- ja tööministrilt tänase nõupidamise põhjal kirjalikku ülevaadet personaalse vastutuse kohta.

Reinsalu viitas ka riigikontrolöri öeldule, et tegelikkuses on vajalik selge konkreetne vastutus asutuste ja isikute kaupa. „Kollektiivne vastutamatus on meid täna viinud selleni, et ei ole täidetud ravimite käitlemise nõudeid ja massiliselt vaktsiine on riknenud,“ ütles Reinsalu.

Reinsalu sõnul peab komisjon oluliseks, et tervise- ja tööminister annaks kirjaliku argumenteeritud kinnituse selle kohta, et inimestele ei ole manustatud mittenõuetekohaselt käideldud ravimeid või vaktsiine viimase nelja aasta jooksul.

Erikomisjon pöördub ka Ravimiameti poole, et saada informatsiooni, mis on seotud ameti varasemate hoiatustega selle kohta, et Terviseametis ei ole ravimeid nõuetekohaselt käideldud ja on sellega seatud ohtu rahva tervis. Ravimiametil tuleb komisjonile saata kirjalikult info millal ja kellele täpselt esitas Ravimiamet oma varasemad hoiatused.

Reinsalu sõnul väljendasid mitmed komisjoni liikmed istungil ka seisukohta, et tervise- ja tööminister peaks kaaluma poliitilise vastutuse võtmist.

Istungil osalesid tervise- ja tööminister Tanel Kiik, riigisekretär Taimar Peterkop, riigikontrolör Janar Holm,  Terviseameti peadirektor Üllar Lanno ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Kati Kusmin

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside