Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul erakorralisel veebiistungil 2020. aasta raamatupidamise aastaaruande õigsust ja tehingute seaduslikkust.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on meie riigis süvenemas totaalne vastutamatus. „Eelarve on nihu sadade miljonite ulatuses. Sel moel uue aasta eelarvet menetleda ei tohi, see oleks maksumaksjate mõnitamine,” lausus Reinsalu. „Näide vastutamatusest on ka Terviseametis miljonite eurode väärtuses ravimite ja vaktsiinide vastu taevast laskmine. Selles asjas saab komisjon loodetavasti täna vastutajad teada.”

Riigikontrolli kontrolliaruanne „Riigi 2020. aasta raamatupidamise aastaaruande õigsus ja tehingute seaduslikkus” näitab, et Rahandusministeerium on esitanud eelarve tulud tegelikust suuremana ning kulude, investeeringute ja finantseerimistehingute osa väiksemana. Selle tulemusel on tulude ja kulude vahe riigieelarves näidatud 365 miljoni euro võrra paremana.

Istungile on kutsutud justiitsminister Maris Lauri, riigikontrolör Janar Holm ning Rahandusministeeriumi ja Riigikontrolli esindajad.

Teise teemana jätkab komisjon Terviseameti ravimite külmlao rikke põhjustanud asjaolude väljaselgitamisega. Jätkuarutelul osalevad riigikontrolör Janar Holm,  Ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk ja Terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Arutelul avalikustatakse valitsuse tagasiside selle kohta, kes vastutab vaktsiinide käitlemise nõuete rikkumise eest.

Avalik istung algab kell 10 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside