Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Riigikontrolli aruannet avaliku sektori tarkvaraarenduste projektidest.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Riigikontroll vaatles auditiga „Avaliku sektori tarkvaraarenduse projektide juhtimine“, kas ja miks riigiasutuste tarkvaararendused ebaõnnestuvad, samas püüti välja tuua erinevate asutuste parim praktika tarkvara arendamisel ning olulisemad edutegurid arendusprojektide elluviimisel.

Riigikontroll analüüsis oma auditis üheksa infosüsteemi arendamist kaheksa ministeeriumi valitsemisalast. Audit näitas, et viis arendusprojekti (EHR, KOTKAS I, MATS, RHR, RIHA) olid läbi viidud tõhusalt ehk olulises osas ettenähtud eelarvega, kokkulepitud ajaks ja vajaliku funktsionaalsusega, kuid neli arendust (ETIS2, e-Täitur, SKAIS2, UUSIS) ebaõnnestus.

Auditis märkis Riigikontroll, et kuna asutuste asjaajamine ja inimeste teenindamine sõltuvad üha enam e-teenustest, on tarkvaraarenduse projektide ebaõnnestumise kahjud oluliselt suuremad kui pelgalt nende arendamiseks kulunud raha.

Istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps, sotsiaalminister Tanel Kiik ning Sotsiaalministeeriumi, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse, Kohtutäiturite- ja Pankrotihaldurite Koja, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse, Politsei- ja Piirivalveameti, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ning Riigikontrolli esindajad.

Videosalvestist saab hiljem vaadata www.youtube.com/riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside