Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil hüppeliselt kasvanud inflatsiooni mõju ja selle leevendamise võimalusi.

Erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul olid hinnad statistikaameti andmetel aprillis aastatagusega võrreldes 18,8 protsenti kallimad. „Komisjoni avalikul istungil soovime saada ülevaate järsu hinnatõusu mõjudest nii riigieelarvele kui ka laiemalt. Samuti kuulame ekspertide soovitusi, milliseid meetmeid tuleks inflatsiooni tõkestamiseks kasutada,“ ütles ta.

Istungile on kutsutud Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Raoul Lättemäe ja riigi rahanduse talituse juhataja Kadri Klaos, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Jaanus Uiga ning Statistikaameti majandus- ja keskkonnastatistika osakonna juhataja Ivar Pae ja juhtivanalüütik Viktoria Trasanov. Samuti on istungile oodatud Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets, ettevõtja Indrek Neivelt, majandusekspert Raivo Vare ja Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside