Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil ettevõtete toetamisest Covid-19 kriisi ajal. Kui valdavalt jõudis kriisimeetmete raha ettevõteteni, kus Covid-19 kriisi mõju oli suurem, siis erandiks oli Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) toetusmeetmed.

Komisjoni esimees Urmas Reinsalu ütles Riigikontrolli aruandele viidates, et valitsuse eesmärk oli meetmed käivitada võimalikult kiiresti, kuid toetusmeetmeid rakendanud asutustel oli vähe aega raha jagamiseks vajalike protsesside väljatöötamiseks ning see tõigi endaga kaasa riski.

Reinsalu sõnul jõudis kriisimeetmete raha üldiselt nende valdkondade ettevõteteni, kes kriisist rohkem pihta said ja kelle käive ning tulud rohkem kahanesid. „Võib öelda, et valdav osa toetustest jõudis õigesse kohta ning aitas oluliselt ettevõtjaid,“ ütles Reinsalu. „Samas kerkib esile küsimusi seoses Maaelu Edendamise Sihtasutusega (MES), kust eraldatud toetus jõudis tihtipeale hoopis ettevõteteni, mis polnud ülejäänutega võrreldes sugugi nii palju kriisis kannatada saanud.“

Riigikontrolli ülevaatest „Ettevõtete toetamisest Covid-19 kriisi ajal“ selgub, et mulluste põhiliste ja suuremamahuliste kriisimeetmete raha oli kokku 745 miljonit eurot. KredExi laenudeks ja laenukäendusteks läks 330 miljonit, töötukassa töötasu hüvitisteks maksti 256 miljonit, Maaelu Edendamise Sihtasutuse laenudeks ja laenukäendusteks 125 miljonit ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetusteks 34 miljonit eurot.

Istungile on kutsutud Eesti Töötukassa, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, SA KredEx, Maaelu Edendamise Sihtasutus ja Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside